• 99/09/17 - 14:15
  • تعداد بازدید : 132
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
رئیس اداره دامپزشکی شهرستان قم

توقیف 874 کارتن تخم مرغ به وزن تقریبی20 تن در گشت مشترک دامپزشکی با سایر نهادهای نظارتی

دکتر سید مهدی سرکشیک: محموله تخم مرغ فاقد گواهی حمل و بدون مشخصات تولید و سایر مشخصات قانونی به وزن تقریبی20 تن در حین بارگیری توقیف گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان قم ، دکتر سید مهدی سرکشیک ، رئیس اداره دامپزشکی شهرستان قم اعلام کرد: در تاریخ 15 آذرماه 99 طی وصول گزارشی مبنی بر بسته بندی و بارگیری تخم مرغ به منظور خروج غیر قانونی از کشور ، کارشناس نظارت بهداشتی بر فرآورده های خام دامی این اداره به همراه نمایندگانی از اداره کل صمت ، نیروی انتظامی و حفاظت اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به مرکز بسته بندی مراجعه و محموله تخم مرغ به وزن تقریبی20 تن که در حال بارگیری در تریلی بود را کشف و توقیف کردند.

وی افزود: این محموله فاقد هرگونه گواهی حمل یا مجوز صادرات یا حمل بین استانی بود و هیچگونه مشخصات قانونی در روی تخم مرغ و کارتن های بسته بندی درج نشده بود.

دکتر سید مهدی سرکشیک تصریح کرد: برخورد قانونی با مسئول مرکز بسته بندی ، صاحب محموله و راننده تریلی خواهد شد و متاسفانه این مرکز بدون حضور مسئول فنی بهداشتی خود به این کار مبادرت ورزیده است.

لازم به توضیح است که در صنایع وابسته به دام از جمله: مراکز تولید و کشتارگاهی ، مراکز بسته بندی و فروشگاههای بزرگ و زنجیره ای عرضه فرآورده های خام دامی یک نفر مسئول فنی بهداشتی با مدرک تحصیلی دکتری دامپزشکی و کارشناسی در کل زمان فعالیت این مراکز به نظارت بهداشتی مشغولند و کارشناسان نظارت بهداشتی اداره دامپزشکی شهرستان قم نیز بطور مستمر بر این چرخه نظارت می کنند.

  • گروه خبری : اخبار شهرستان,قم,جعفر آباد,کهک,سلفچگان,جلستگان,اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 258182
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید