تماس ها
اداره کل- تلفکس
025-36605031 قم: خیابان امام خمینی(ره) جنب سرپرستی بانک کشاورزی، اداره کل دامپزشکی استان
 
اداره کل - روابط عمومی
داخلی 447 مستقیم 36709058 (025)
 
اداره کل - تلفنخانه
9 - 36123456 و 2 - 36638271 (025)
 
اداره کل - حوزه مدیریت
36638282 (025)
_______________________________________________
 
ملاقات مردمی مدیرکل: سه شنبه ها از ساعت 8 - 11 صبح
 
بیماری تب برفکی در استان قم ۱۰ درصد کاهش داشته استبیماری تب برفکی در استان قم ۱۰ درصد کاهش داشته است
بیماری تب برفکی در استان قم ۱۰ درصد کاهش داشته استبیماری تب برفکی در استان قم ۱۰ درصد کاهش داشته است
1397/4/14 پنجشنبه
مدیرکل دامپزشکی استان قم:
بیماری تب برفکی در استان قم ۱۰ درصد کاهش داشته است
مدیرکل دامپزشکی استان قم گفت: در خردادماه سال جاری وقوع و شیوع بیماری تب برفکی با کاهش چشمگیری نسبت به سال‌های گذشته روبه‌رو بوده است، کاهش ابتلا به بیماری تب برفکی در سال جاری در ۱۰ سال گذشته بی‌سابقه بوده است.

مهدی رفیعی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قم، با اشاره به پایش و رصد مدام بیماری‌های مربوط به دام و طیور در قم اظهار داشت: با پایش های مستمر صورت گرفته وضعیت مطلوبی در بخش سلامت دام و طیور در استان ایجادشده است.

وی با ابراز خرسندی از کاهش قابل‌توجه بیماری تب برفکی در استان قم افزود: در خردادماه سال جاری وقوع و شیوع بیماری تب برفکی با کاهش چشمگیری نسبت به سال‌های گذشته روبه‌رو بوده است، کاهش ابتلا به بیماری تب برفکی در سال جاری در 10 سال گذشته بی‌سابقه بوده است.

مدیرکل دامپزشکی استان قم با تأکید بر عدم مشاهده بیماری فوق حاد آنفولانزای مرغی در سال 97 در بین واحدهای مرغداری قم گفت: خوشبختانه در سال 97 هیچ‌گونه موردی درزمینهٔ آنفولانزای مرغی در قم مشاهده نشده است.

رفیعی با تأکید بر آغاز جوجه ریزی در واحدهای پرورش مرغ استان ادامه داد: واحدهای پرورش مرغ استان با افزایش ضریب ایمنی و انجام مرحله واکسیناسیون در حال حاضر مشغول فعالیت جوجه ریزی هستند.

مدیرکل دامپزشکی استان قم فاصله واقعی استان با توان موجود در تولید تخم را با توجه به آنفولانزای سال گذشته و معدوم‌سازی تعداد قابل‌توجهی از مرغ‌های استان را موردتوجه قرار داد و عنوان کرد: در حال حاضر 892 هزار مرغ تخم‌گذار در استان قم تولید تخم‌مرغ را در استان قم انجام می‌دهد که ازنظر اسمی با توان و ظرفیت اصلی استان فاصله دارد.

رفیعی واکسیناسیون دام را مهم‌ترین مسئله استان درزمینهٔ دام دانست و ابراز کرد: در موضوع دام شاهد هیچ‌گونه کمبودی درزمینهٔ تولید گوشت و سلامت آن وجود ندارد، مهم‌ترین مسئله‌ای که درزمینهٔ دام وجود دارد همکاری و تعامل دامداران استان در امر واکسیناسیون و سلامت دام است، چراکه روزانه حجم قابل‌توجهی از دام زنده از شهرهای مختلف کشور برای فروش و فعالیت‌های پرواری وارد دام شهر قم می‌شود.

انتهای پیام/ ز

منبع: خبرگزاری -تسنیم قم

بيشتر
نسخه قابل چاپ
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به سازمان دامپزشکی کشور است